Kohila Lasteaed Sipsik
Kohila Lasteaed Sipsik on munitsipaallasteasutus, mille pidajaks on Kohila Vallavalitsus. Lasteaed tegutseb kahes tegevuskohas: Sipsiku maja Kohilas (8 rühma) ja Põnnipere maja Prillimäel (2 rühma).
Direktor: Kristina Mägi
E-post: kristina.magi@kohila.edu.ee
Tel: 555 600 93
Koduleht: http://www.kohilasipsik.ee/
Sipsiku maja Kohilas
Aadress: Posti 5a, Kohila, 79806 Raplamaa
Tel: 489 4139
Sipsiku maja rühmade kontaktid
Lasteaed on kaasaegne ja innovaatiline haridusasutus, kus pööratakse erilist tähelepanu laste tulevikuoskuste kujunemise toetamisele. Peame oluliseks laste iseseisvuse, analüüsioskuse, kriitilise mõtlemisoskuse, koostöö- ja suhtlemisoskuse jms arendamist, mis loovad aluse ennastjuhtiva, kohanemisvõimelise ja vastutustundliku inimese kujunemisele.
Õppe- ja kasvatusprotsessi põhieesmärgiks on iga lapse arengupotentsiaali toetamine ja selleks on loodud kaasaegne ning vajalike vahenditega varustatud keskkond. Laste digipädevuste arengu toetamiseks kasutatakse õppeprotsessis erinevaid infotehnoloogilisi vahendeid, sh haridusroboteid.
Lasteaia eripäraks on tervisedendus, mille eesmärgiks on kujundada laste ja personali tervisekäitumist. Lasteaia tasakaalustatud ja mitmekesise menüü koostab toitumisnõustaja, korraldame tervislikke eluviise kujundavaid sündmusi ning kaasame sellesse ka laste peresid. Peame veel oluliseks välja tuua, et suure osa päevast veedame lastega õues. Laste hommikune vastuvõtt ja õhtune valverühm on enamus päevdadel õues. Samuti sööme, mängime, õpime ja vahel ka puhkame värskes õhus.
Lastele on lasteaias tagatud erinevad tugisüsteemid ning lastele toimuvad erinevad huviringid.
Põnnipere maja Prillimäe alevikus
Me tahame olla selline lasteaed:
kuhu laps tahab tulla
kuhu lapsevanem tahab oma lapse tuua
kus õpetaja tahab töötada
Meie lasteaia õppe-ja kasvatustegevuse üldeesmärk on luua keskkond, mis tagab laste kehalise, vaimse ja sotsiaalse, sealhulgas kõlbelise ja esteetilise arengu, valmistades lapsed ette koolis õppimiseks ja igapäevaeluga toimetulemiseks. Keskkonna loomisel on oluline silmas pidada, et lasteaias on lapsel turvaline olla ja talle pakutakse piisaval hulgal eduelamusi.